İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Profesyonel Yönetim Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Profesyonel Yönetim Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Profesyonel Yönetim Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Apartman ve site gibi toplu yaşam alanlarında haneler arasındaki iletişimi sürekli kılmak için etkili bir yönetim mekanizması önemli bir ihtiyaç niteliği taşıyor. Bu ihtiyaç, belirli ölçütlere göre kanunen de karşılanması gereken bir niteliğe sahip. Bir ana gayrimenkulün en az sekiz bağımsız bölümü varsa söz konusu gayrimenkul için yönetici ataması gerçekleştirilmelidir. Bu durumda yönetim mekanizması yalnızca bir ihtiyaç değil aynı zamanda zorunluluk haline gelir. Yönetim mekanizmasını güçlü kılmak için profesyonel bir yönetim firması ile çalışmalısınız.

Profesyonel bir yönetim firması ile çalışmadan önce tercih edeceğiniz firmanın deneyimini, referanslarını ve vadettiği hizmetleri incelemenizde yarar var. Doğru bir profesyonel yönetim firması ile çalışarak apartman ve toplu konutlarda daha huzurlu, konforlu ve işlevsel bir ortak alan deneyimi elde edebilirsiniz. Bunun için bütün ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere donanımlı ekibe ve iş anlayışına sahip bir çözüm ortağı ile çalışmanız çok önemli. İşte profesyonel yönetim firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

Güçlü Bir Firma İle Çalışın

Etkili bir yönetim firması ile çalışmak için kurumsal ve personel yapısı güçlü bir şirket tercih etmelisiniz. Site ya da apartman sakinleri olarak ihtiyaçlarınızı belirlemeli, ne istediğinizi bilmeli ve bütün taleplerinizi eksiksiz bir şekilde yerine getirme taahhüdü sağlayabilecek bir şirket ile anlaşmalısınız. Bu konuda güvenilir bir firma ile anlaşmak için çalışacağınız şirket hakkında detaylı bir araştırma yapabilirsiniz.

Şeffaf ve Referansları Olan Bir Çözüm Ortağı Bulun

Çalışmayı tercih edeceğiniz profesyonel site yönetimi firmasının daha önceki hizmetlerinde şeffaf bir anlayış göstermiş olması çok önemlidir. Yönetim firmasının şeffaflığını belirleyen göstergeler ise sürdürülen çalışmaların ve yönetilen hesapların maliklerle ne ölçüde paylaşıldığıdır.

İyi bir profesyonel site yönetimi şirketi, bütün işlemleri yazılım altyapısı ile şeffaf ve tüm maliklerin inceleyebileceği bir şekilde sunar. Ayrıca şirketin çalıştığı yapıların ve toplu konutların referansı da dikkat edilmesi gereken diğer detaylardan biri. Eğer bir site yönetim hizmeti ile çalışmak isterseniz incelediğiniz firmanın referanslarını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Personel Yönünden Güçlü Bir Kurumla Çalışın

Bir yönetim hizmeti şirketi ile çalışmadan önce şirket personellerinin gerekli donanıma sahip olduğundan emin olmalısınız.

Şirket çalışanlarının kendi alanlarında gerekli olan eğitimleri başarıyla tamamlamış olması ve yüksek standartlarda hizmet sunması önemlidir. Bunun için kurumsal yapısı güçlü bir yönetim şirketi ile çalışarak verimli ve sürdürülebilir hizmetler alabilirsiniz.

Bununla birlikte çalıştığınız şirketin ortak alanlarınızda çalıştırdığı ekip üyelerinin düzenli olarak SGK hizmet dökümlerini ve maaş bordrolarını müşterilerine şeffaf bir şekilde sunması gerekir. Kurumsal yapısı güçlü bir şirketle çalışarak personel açısından hem yasal yükümlülüklerinizi yerine getirebilir hem de kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Kanun ve Mevzuatlara Uygun Bir Çözüm Ortağı Tercih Edin

Site veya toplu konut yönetiminde Medeni Kanun, 4357 Sayılı İş Kanunu, 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatlarına bağlı olarak hareket etmek gerekir. Çalıştığınız profesyonel yönetim hizmeti şirketinin gerekli mevzuatlara uygun çalıştığına emin olmalısınız.
Deneyimli ve özverili ekibiyle 2014 yılından beri entegre tesis yönetim hizmetleri sunan YGBS Easy Life dürüst, şeffaf ve çözüm odaklı iş anlayışı ile sektörünün lideridir. YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri, müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyede tutmak için sektöründeki bütün gelişmeleri takip eder ve her zaman yeni nesil hizmetler sunar. Siz de profesyonel yönetim firması olarak YGBS Easy Life ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.