İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Site Yönetim Şirketleri İçin Lisans Şartı

Site yönetimlerine yeni düzenleme geliyor

Türkiye’de site yönetimine dair önemli değişikliklerin gündemde olduğu belirtiliyor. Yönetim şirketlerine lisans şartı ve Adli sicil kaydı zorunluluğu geliyor. sitelerin yönetimini özel şirketlere devretme olasılığını getiriyor. Bu değişiklikler, mevcut sistemin getirdiği bazı zorluklara çözüm sunmayı amaçlıyor. 

Yapılacak değişikliklerle birlikte, Site yönetim şirketlerine lisans şartı getirecek düzenlemenin Meclis’in açılmasıyla gündeme geleceğini düşünüyoruz. Artık önüne gelen, bütçeye göz koyan yönetim şirketi kuramayacak. Bugün ülke genelinde yaklaşık 4 bin tesis yönetim şirketi var. Bunların yüzde 20-25’inin lisans alabileceğini düşünüyoruz. Maalesef yetersiz ve kötü niyetli firmalar çoğunlukta. İlk adım yönetim şirketleri, sonra apartman yöneticileri için de şartlar belirlenecek.” Bu değişikliklerin sitelerin daha etkin ve adil bir şekilde yönetilmesine katkı sağlaması bekleniyor. Ayrıca, lisanslama sürecinin, sektördeki rekabeti artırarak hizmet kalitesinin yükselmesine de katkıda bulunması bekleniyor.

YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.