İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Tesis yönetimi nedir?

Profesyonel tesis yönetimi, bir organizasyonun amaçlarına en iyi maliyetlerle ulaşabilmesi için gereklidir. Bu nedenle kaliteli çalışma ortamı ile destek hizmetlerinin bir kurum tarafından yürütülmesidir.

Entegre Tesis Yönetimi; tesisin sürdürülmesi, bu tesiste yaşamın devamı ve iyileştirilmesi için “insan, mekan, teknoloji ve süreçleri” birleştiren ya da birden fazla disiplini kapsayan bir oluşumdur.

Entegre Tesis Yönetimi

Profesyonel Entegre Tesis Yönetimi, konut, ofis, AVM ve endüstriyel tesislerin ihtiyacı olan tüm destek hizmetlerinin tek bir organizasyon tarafından en kaliteli ve en düşük maliyetlerle sağlanmasıdır.

Tesis Yöneticileri Derneği

Derneğin amacı, tüm Türkiye’de yeni ve mevcut tüm tesislerin ve profesyonel tesis yöneticilerinin, yönetim süreci ve hizmetleri ile ilgili sorunlarına çözümler üretmek. Sektöre beyaz yakalı personellerin ve tesislerde ve toplu yaşam alanlarında yaşayan vatandaşları bilinçlendirmek. Dolayısıyla aidatları, işletme maliyetlerini optimize etmek, yönetim ve yönetim hizmetlerini geliştirmek.

Tesis yönetimi, aidat toplama ve takip hizmetleri

YGBS tesis yönetim hizmetleri, tesis yönetimi yapılan apartmanlara ve sitelere ait elektrik, su, doğalgaz giderleri, temizlik hizmetleri sağlıyoruz. Personel yönetimi ve giderleri, bahçe ve peyzaj bakımı, makine parkuru onarımı ve tadilat hizmetleri sunuyoruz. Havuz bakımı ya da ilaçlama, sosyal tesislerin işletilmesi ve bakımı yapıyoruz. Dış cephe ve bunun gibi saymakla bitmeyen tüm ihtiyaçları YGBS tarafından karşılamaktayız. Zamanında, sorunsuz ve periyodik disiplinler içerisinde tedarik edilmesi adına gerçekleştirdiğimiz tahsilat hizmeti tesis yönetiminin olmazsa olmaz kurallarıdır.

Bu hiyerarşik mali disiplinin sağlanması, YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. Firmamızın en önemli önceliğidir.

Apartmanlarda ve sitelerdeki aidat toplama hizmeti ve bunun gibi profesyonel şirketlerin en önemli görevlerinden biridir. Aidat bedeli bir tesisin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Bu ihtiyaçlar zorunlu bir gelir kaynağıdır. Çünkü tüm malikler ya da sakinler için yasal bir ödeme kalemidir.

Firmamız genel kurul sonrası gerekli resmi işlemleri tamamlar. sonrasında banka hesaplarını devralır. Eğer apartman ya da site adına bir banka yoksa, banka hesabı açılmasını sağlar. Tüm sakinler aidat ödemelerini bu banka hesabına yapar. Dolayısıyla yaptığınız aidat ödemesi yasal olarak tesis hesabına girer.

YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. Şirketimizin kullanmış olduğu tüm bankalara entegre web tabanlı yönetim sistemi oluşturulur. Bu sistem ile aidat toplama hizmetinin online ve şeffaf bir ortamda sakinlere sunulmasını sağlar. Tüm sakinler aidat bakiyelerini online sistem üzerinden takip eder. IOS, Android, Windows gibi popüler yazılımlar üzerinde çalışır. Her tip cihazdan sistemimiz çok kolay kontrol edilir ve bu sistem ile çok kolay aidat görüntüleme ve online ödeme işlemi yapılır.

Mali Projelendirme ve Bütçe Yönetimi Hizmetleri

Mali projelendirme ve bütçe yönetimi her apartman ve site için öncelikle kanunen yapılması gerekir. Bu bütçe yönetimi pratikte sakinlerin yaşam konforlarını belirler. Bu yaşam konforu en önemli hizmet kalemlerinden biridir. Tesis yönetimi mali projelendirme ve bütçe yönetimi öncelikle işletme projesinin hazırlanmasının ardından başlar.

YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. Kat malikleri genel kurulu öncesi hazırlamış olduğu ve genel kurul esnasında maliklerce onaylanır. İşletme projesine ya da tahmini bütçeye sadık kalmak zorundadır. Dolayısıyla apartmana ve siteye ait dönemsel gelirler ve giderler arasındaki dengeyi sağlar. YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş firmamızın en önemli hizmetlerinden biridir.

Tesis Yönetimi Bütçe

Tesis Yönetimi Bütçe

İŞLETME PROJESİ HAZIRLAMA

Apartmanlarda ve sitelerde yeni bir yaşam ve ortak hayatın başlangıcı işletme projesinin hazırlanması ile başlar. Profesyonel tesis yönetimi hukuki prosedürler çerçevesinde düzenli ve mutlu bir apartman ve site hayatı için işletme projesi olmazsa olmaz süreçlerden biridir. Çünkü kanunlar bu prosedür çerçevesinde belirtilmiştir.

Kat mülkiyeti kanunu madde 37’de açıkça belirtildiği gibi, kat malikleri kurulu eğer apartmanın ya da sitenin bir işletme projesi olması gerekir. Eğer bir işletme projesi yok ise, hiç gecikmeksizin bir işletme projesi hazırlaması gerekir.

Şirketimiz, YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. Hizmet verdiği tüm müşterilerine hazırladığı, aylık aidat bedelinin ne kadar olması gerektiğini mali projeler ile anlatır. Bu bütçe işletme projesinde belirlenmiş ve hesaplanmış gider kalemlerine istinaden belirlenir. Projede belirlenmiş yıllık gider kalemlerinin toplamı 12 aya bölünerek aylık gider bütçesinin hesaplanmasını sağlar.

Bu işlemlerin akabinde aidat bedelleri paydalara bölünür. Çünkü bu bütçe müteahhittin hazırlamış olduğu yönetim planına veya kat maliklerinin kendi arasındaki %100 imza ile anlaşmalarına istinaden m2 veya arsa payı cinsinden hesaplanır.

Yönetim kurulu üyeleri ile ortak bir istişare sürecinde hazırlanan ve kabul görür. Kabul gören işletme projesi ile genel kurul kararlarının yazıldığı divan tutanaklarının imzalanmasına müteakip, tüm kat maliklerine elden imza karşılığı ya da iadeli taahhütlü posta ile tebliğ edilir.

İşletme projesi tebliğ edildikten sonra 7 gün içerisinde itiraz edilmesi gerekir. Dolayısıyla herhangi bir itiraz söz konusu değil ise işletme projesi kesinleşmiş olur.

Tesis Yönetimi AR-GE Hizmetleri

YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. Uzman kadrosu ve yıllardır iş birliği yaptığı tedarikçileri ile apartmanlar ve siteler için ihtiyaç dahilinde olan genel her bir iş birimi veya talebi için verimlilik ve optimizasyon çalışması yapıyoruz.

Bu çalışmalar neticesinde binalar ve ortak yaşam alanları, elektronik sistemler ile makine parkurları dahil olmak üzere çözüm yazılımlarının ve donanımlarının araştırılması ve geliştirilmesi ile tesislere ve tesislerde yaşayan sakinlere optimum fayda sağlamayı amaçlar.

Teknolojik yazılımlar ve donanımlar kullanılarak apartmanların ve sitelerin giderlerinin maliyet analizlerini yapar. Bununla beraber giderlerin düşürülmesini sağlarız.

Maliyet dışında ise sakinlerin daha huzurlu, keyifli, güvenli ve verimli yaşamasını sağlayacak projeler geliştiririz. Buna mukabil gelişen tüm yeni teknolojilerin ihtiyaç dahilinde apartman ve sitelere entegrasyonunun sağlarız.

Hizmetlerimizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Diğer yazılarımız için Blog sayfamıza bakınız

YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Kategoriler
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.