HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Mali Projelendirme ve Bütçe Yönetimi

Mali projelendirme ve bütçe yönetimi hizmetleri her apartman ve site için öncelikle kanunen yapılması gereken, pratikte sakinlerin yaşam konforlarını belirleyen en önemli hizmet kalemlerinden biridir.

Mali projelendirme ve bütçe yönetimi öncelikle işletme projesinin hazırlanmasıyla başlar.

Bu konuyu iki yönüyle ele alabiliriz:

Birincisi; kat malikleri genel kurulu öncesi bir apartmana veya siteye ait tüm yıllık giderleri belirlemek, bu kalemleri hesaplamak, hesaplanan giderleri 12 aya bölmek, müteahhittin yönetim planına veya kat maliklerinin kendi arasındaki %100 imza ile anlaşmaları halinde aidatları m2 veya arsa payı cinsinden paylandırmak, aidatların son ödeme tarihlerini belirlemek, ödeme yapmayan sakinler için yasal işlem sürelerini/süreçlerini belirlemek, tüm bu kararları ve dolayısıyla işletme projesini gerçekleştirilmiş genel kurul ile onaylamak ve bütçeye sadık kalmaktır.

İkincisi; öngörülmeyen giderlere veya ihtiyaç dahilindeki projelere istinaden yeni bir mali plan veya işletme projesi yaparak ödeme programını hazırlamaktır. Bazı durumlarda bu tip revizyonlar için yeniden olağanüstü genel kurula gidilmek zorundadır.

Düzgün bir mali projelendirme ve belirlenen proje sonrası bütçenin dengede tutulması apartmanların ve sitelerin mali devamlılığının sağlanması adına hayati önem arz eder. YGBS EASY LIFE YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş mali işlerle ilgili tüm süreçleri projelendirir ve uygular.

Tesis Yönetimi Mali Projelendirme
YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Fera Life Kartal Site Yönetimi
Fera Life Kartal’dan bir adımda hayata, İstanbul’a ve hayallerinize ulaşacağınız, her adımda en yüksek...
Site yönetimlerini ele geçirip haksız kazanç sağlayanlara karşı federasyon kuruldu
Site Yönetimlerini Ele Geçirip Haksız Kazanç Sağlayanlara Karşı Federasyon Kuruldu Site Yönetimlerini...
İstanbul Tuzla Marin Site Yönetimi
Tuzla Marin Site Yönetimini YGBS Üstlendi YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin profesyonel site...
Kategoriler
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.