İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Sitelerde Su Depoları

Sitelerde su depoları site, plaza, hastane gibi toplu yaşam ve çalışma alanlarında şebeke suyunu istiflemek ve olası su kesintilerinde kullanılmak üzere saklandıkları alanlardır.

Ayrıca şebeke suyu basıncının yetersiz kalacağı yüksek yapılarda kullanılır. Çünkü suyun en üst katlara ulaşmasını sağlayan hidroforlar için depolama yapmaktadır.

Su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması sonucunda hem fiziksel ve kimyasal hem de biyolojik kirlilikler ortaya çıkar.

Kirli su depolarında dökülme, çamurlaşma, paslanma, koku, renk ve bakteri gibi oluşumlar gözlemlenir. Bu unsurlar ise suyun kullanılabilirlik ve içilebilir özelliğini yok etmektedir.

Depolarda bulunan suyu direkt olarak içmesek bile, sebze ve meyveleri yıkadığımızda ya da banyo yaptığımızda suda bulunan mikroplara vücudumuz maruz kalmaktadır. Kirli depodaki sular vücutta tifüs, kolera, hepatit ve tifo gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Aynı zamanda kirli su depolarındaki kum ve pas tanecikleri  arıtma cihazı, hidrofor, bulaşık ve çamaşır makinelerinizi tahrip ederek bozulmasına neden olur. Tüm bu olumsuz koşulları yok etmenin tek yolu ise su depolarınızı yılda en az bir kere işini bilen profesyonel bir firmaya temizletmeniz olacaktır.

Depo için özel olarak üretilen kimyasallar ve yüksek basınçlı makineler ile yapılacak olan bu temizlik uygulaması kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

YGBS, sularınızın hijyen koşullarına uygun hale gelmesinde etkin bir görev üstlenerek sizi sağlık koşullarına uygun temiz bir su deposuna kavuşturuyor. Sitelerde su depoları sağlıkla ilişkisini göz önünde bulunduran YGBS Site yönetimi firması işinin en iyisini yaparak %100 temizliği sağlıyor. Yapılan işlemler sonrası akredite laboratuvar rapor ile yapılan çalışmaları güvence altına alıyoruz.

Periyodik olarak yapılan dezenfekte ve temizlik hizmetlerine ek olarak, stabil olarak bekleyen suların zararlı etkisini azaltmak maksadı ile aylık klor dozaj laması yapmaktadır.

Sitelerde su depoları
YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.