İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Apartman Bahçesi İlaçlama

Site Yönetimi yapan firmaların bahçe ilaçlama zamanlarını ve bitki zararlıları ile mücadeleyi iyi bilmeleri gerekmektedir. Toplu konutların peyzaj alanlarından en çok yaşanılan sıkıntıların başında çim alanlarda ve bitkilerde görülen hastalıklardır. Çim alanlarda en sık karşılaşılan hastalıkların başında sonbahar ve erken ilkbahar dışında özellikle sıcak havalarda yapılan ekimlerde rastlanan Damping off (kök çürümesi) hastalığıdır.

Özellikle toplu konut alanlarında yaşayan kat maliklerinin bir kısmı evcil hayvan beslediğinden dolayı 20-25 cm çapında dairesel kahverengi lekeler oluşmakta ve bu da çim alanları zayıflatmaktadır. Bitki gruplarında özellikle iğne yapraklı bitki karşılaşılan en büyük sorunların başında dalların iç kısımlarında sararma ve kuruma meydana gelir. Bu soruna en kısa zamanda müdahale edilmezse bitki beslenemez ve bitkiye geri dönüşü olmayan hasarlar bırakır. Çalı gruplarında en sık görülen hastalık tipi yaprak biti ve pas hastalığıdır.

Bu hastalık bitkinin yapraklarına etki ederek bitkinin sağlıklı gelişimini sağlayacak su, mineral ve vitaminleri almasını engeller, bitkiyi zayıflatır. Bu amaçla peyzaj alanlarını oluşturan gerek çim alanlar gerekse bitkisel alanlarda sık sık gözlem yapılmalı ve bir hastalık görüldüğü an bitki karantinaya alınıp hastalık saptanmalı ve gerekli mücadele yönetimi seçilmelidir. Aksi takdirde tozlaşma ve rüzgar etkisiyle diğer bitkilerin de zarar görmesine neden olabilir.

Apartman Bahçesi İlaçlama

Konu ile alakalı videolarımız için Youtube kanalımızı takip ediniz

YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.