İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Her Zaman Denetime Açık ve Şeffafız

Hizmetix olarak YGBS Easy Life Yönetim Kurulu başkan Yardımcısı Yasemin Yüce Sağır ile site ve tesis yönetiminde sağlıklı bütçe oluşturma üzerine konuştuk. Profesyonel desteğin ve şeffaflığın bütçe için önemine dikkat çeken Yasemin Yüce Sağır, ”YGBS Easy Life Site Yönetimi olarak her zaman denetlenebilecek durumda ve şeffafız. Şeffaflık en temel prensibimiz ve ilkemiz olduğundan şirketimiz adına olan yazımları kullanıyor hizmet verdiğimiz site ve tesislerde yaşayan sakinlerimizin kullanımına sunuyoruz” dedi.

Özellikle pandemi döneminde sitelerde bütçelerini ayarlayamayan yönetimler oldu. Bu konuda siz ne yaptınız?

Salgında hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımıza yönelik koruma tedbirlerini hızlı bir şekilde hayata geçirdik. Buna bağlı olarak temizlik, hijyen ve kişisel koruyucu kalemlerimizde ciddi stoklar oluşturarak serbest piyasadaki aşırı fiyat yükselmelerinden etkilenmeden önlemlerimizi aldık. Pandemiden dolayı sektörde her firmanın olduğu gibi bizimde iş yükümüz ve hiç hesapta olmayan maliyetler artı, bütçelerin içinde olmamasına rağmen memnuniyet ve sağlığa verdiğimiz önem ile projelerimizde dezenfekte çalışmalarına kurmuş olduğumuz ekiplerimiz tarafından başladık. Hizmet verdiğimiz site projelerimizde ikamet eden malik/sakinler çalıştıkları şirketler tarafından ücretsiz izine tesis ve plazalarda ise tedbir kapsamında çıkartıldılar. Bu durum tahsilat noktasında bizi de etkiledi ancak biz şirket olarak belli bir noktaya kadar bu durumu tolere ettik. Etmeye de devam ediyoruz.

Peki, bütçe yönetimi konusunda şeffaflığı nasıl sağlıyorsunuz?

Hizmet verdiğimiz tüm site ve tesis yöneticilerinin ve hizmet verdiğimiz müşterilerimizin online kullanabilecekler şirketimiz yazılımı olan “Easy Life” uygulaması ile sağlıyoruz. Aynı zamanda şirket olarak yeni başladığımız her projeye web sayfası hazırlayarak gerekli olan bütçe ve vereceğimiz hizmetleri içeren paylaşımları yapıyoruz. Şeffaflık ve müşteri memnuniyeti şirketimizin en temel prensiplerinden olduğu için sektörümüzle ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca her zaman şirket politikamız gereği bağımsız denetici önerisini de sunuyoruz.

Bina ve tesis yönetiminde bütçe oluştururken hangi unsurlara dikkat edilmeli?

Bina ve tesis yönetimlerinde sağlıklı bir bütçe oluşturmak için öncelikli olarak geçmiş yılların analizi doğru şekilde yapılmalıdır. Sektörde bütçenin tam ve net olarak oluşturulması her zaman mümkün olmamakla birlikte risk analizinin doğru bir şekilde ve profesyonelce yapılması durumunda oluşturulan bütçe doğru olur. Bina ya da tesislerdeki sosyal kullanım alanları, bahçe peyzaj alanlarındaki metrekareler doğru tespit edilmelidir. Tasarruf edebileceğiniz noktalar belirlenmeli, bütçede bakım haricinde öngörülemeyen giderler de mutlaka dikkate alınmalıdır.

Bu kapsamda YGBS Easy Life’ı öne çıkaran hizmetleri nelerdir?

Bulunduğumuz sektörde 2006’dan beri hizmet veriyoruz. Entegre Tesis Yönetimi çatışı altında başta temizlik ve güvenlik olmak üzere tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten bir kadroya ve teknolojiye sahibiz. Standartlarımızı yüksek tutarak en ekonomik şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiş şirketiz. Kalitemiz, şeffaflığımız ve müşteri memnuniyetine önem verdiğimiz gibi teknolojiyi de yakından takip ediyoruz.

YGBS, hizmetix dergi röportajı
YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.