İstanbul : (0216) 701 11 55

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Bursa Site Yönetimi

Bursa site yönetimi firması olarak düşüncemiz, Müstakil evlerde oturmak yerine daha cazip imkanları ve rahatlığı çok daha fazla olması nedeniyle apartman ve siteleri tercih eden ev sahipleri ve kiracılar, ikamet ettikleri yerleşim yerlerinde bazı kurallara uymak zorundadır.

Bu kuralları içinde barındıran Bursa site yönetimi kanunu 2020 adlı yönetmelik, site yöneticilerinin ve kat sakinlerinin en büyük yardımcısı olmaktadır. Özellikle apartmanlarda ve daha kalabalık sitelerde yöneticilik yapmak isteyenlerin mutlaka okuması gerekir, bağlayıcı olmasının yanında cezai yaptırımları da barındırması nedeniyle tam bir yönetici el kitabıdır.

Bursa Site Yönetimi Kanunu Otopark

YGBS Bursa’da sitelerin oturma izinlerinden tapu işlemlerine kadar bütün süreçte olması gereken maddeleri içeren site yönetimi kanunu 2020 herhangi bir anlaşmazlık durumlarında arabulucu özelliği içermektedir. Bazı anlaşmazlık durumlarında bakılacak bir diğer kaynak kat mülkiyeti kanunudur. Bu kanun tüm site ve apartman yönetimlerinde bir düzen sağlamaktadır.

Alpiş YGBS Site Yönetimi 

Bu kanun maddelerinde kat mülkiyeti ve kat ittifakı, ortaklığın giderilmesi ve öncelikli satın alma hakkı, kat sakinlerinin hakları, borçlar ve mülkün yönetimi kanunları bulunmaktadır.

Site Yönetimi Kanunu Bursa Aidat Tahsilatı

Site yönetimlerinin site sakinleri ile yaşadığı en büyük sorunlardan biri aidatların nasıl toplanacağı, aidat toplayamama durumunda hangi yöntemler ile site sakinlerine bildiri yapılması veya ödeme hiç ödeme yapmayanlar hakkında uygulanacak kanuni yaptırımlar.

Site yönetimi kanunu aidat maddesinde izah edilmiştir. Kat mülkiyeti kanununun 20. maddesinde kat sakinlerinin ortak giderlere katılma yükümlülüğü anlatılmaktadır.

Tesis ve sitelerde ekmek dağıtımı, bahçe bakımı, temizlik ve çevre düzenlemesi gibi hizmetlerinin aksaksız devam ettirilebilmesi için çalıştırılan personel veya satın alınan hizmet için kullanılacak bütçe, kat sakinlerinin sorumluluğundadır.

Site yönetimi tarafından oluşturulan bütçe kapsamındaki site ortak  giderlerinin hane başına düşen miktarı konusunda genel kurul karar alır ve tün site sakinleri bu giderlerin kendi payı kadarını karşılamak zorundadır.

Apartman ve site ve Alışveriş merkezlerinde toplanacak aidat miktarlarının oluşturulması ve toplanma şekli, aidat ödemeyenlere karşı uygulanacak yaptırımlar ve nasıl kullanılacağı konularında ışık tutan apartman, site aidat yönetmeliği kanunu karşılıklı tarafların uyuşmazlıklarında gidilecek mahkemeler hakkında bilgiler vermektedir.

Apartman ya da site yönetiminin kat sakinlerinden biri tarafından yürütüldüğü durumda, alınacak karar ile bir dava vekili ile anlaşılır ve alacakların tahsili konusunda adımlar atılır.

Bazen kat sakinlerinin site yönetimi ile ilgilenmek istememesi ve profesyonel şirketler ile çalışma isteklerinde haricen profesyonel site yönetimi hizmeti de alınabilir.

“Bu konuda YGBS Easy Life Yönetim Hizmetleri A.Ş. Bursa’da ve İstanbul’da referansları ile kendini kanıtlamış bir firmadır.”

Bu tür durumlarda denetim için yine kat sakinlerinden, genel kurula seçilen kat sakinleri görev alabilirler.

YGBS, yaşam alanlarında güven ve huzur ortamı sunuyor.
Başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inanırız. Çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin güvenilirliği; Sözün ve davranışın tutarlılığı, özün sözün bir oluşudur. İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Teknolojik gelişmelere ve standartlara uygun olarak siteler, tesisler için profesyonel tesis yönetim hizmeti veririz.
Yahya SAĞIR
Yönetim Kurulu Başkanı
Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.