HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Profesyonel Site Yönetimi

Profesyonel site yönetimi yapılırken daire başına belirlenecek birim fiyatına göre ücretlendirme yapılmaktadır. Genelde birim fiyatları belirlenirken verilecek hizmetler ve proje lokasyonları göz önünde bulundurularak fiyatlandırma yapılır. Hizmet birim fiyatı projenin yapısına, büyüklüğüne ve hizmet türüne göre değişkenlik gösterir.

Profesyonel Site Yönetimi Nedir?

Profesyonel Site Yönetimi, kat sahipleri ve/veya kiracılara karşı tarafsız ve eşit yönetim anlayışı demektir. Profesyonel Site Yönetimi Hizmeti ‘Kat Mülkiyeti Kanununu’ esas alınarak gerçekleştirilir.

Profesyonel Site Yönetimi Ne İş Yapar?

Kat maliklerince alınan kararları uygular. Apartman site, AVM, Plaza vb. toplu yapı, bina, ve/veya blokların orta ana gayrimenkuldeki tüm ekipmanlarının bakımı, korunması ve gerektiğinde onarımını yapar ve yaptırır. Genel yönetimişlerini yürütür, aidatların toplanmasını sağlar, aidat toplanamadığı takdirde ödemeyen kat maliki hakkında yasal işlemleri başlatır.

Nasıl Yapılır?

Kat Mülkiyeti Kanunu ve ilgili diğer hukuki mevzuata uygun olarak, kendini yetiştirmiş ve bu işin eğitimini almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Profesyonel yöneticilik; kat malikleri veya kiracılara karşı eşit yönetim anlayışı demektir. Profesyonel yöneticilik yapan kimseler, olaylara objektif bakabilen, apartman veya site sakinleri ile iletişim içinde olan, piyasayı araştıran ve en kaliteli hizmeti veren, yönettiği apartman veya sitenin her bölümüne hakim olan, ihtiyaç ve eksikleri gözetip en kısa zaman zarfında gideren, tecrübesi ve almış olduğu eğitim ile en iyi hizmeti vermek için çalışan bireyler olmalıdırlar. Aynı zamanda işbirliği içinde oldukları hizmet veren diğer kurum ve kuruluşlar ile iletişim içinde olmalı ve yenilikleri takip etmelidir.

Profesyonel Site Yönetimi

Avantajları Nelerdir?

Hizmet alınacak olan profesyonel yönetim firması site yönetimini yürüteceği için, sakinler ile hukuksal konularda muhatap olunmaz, istenmeyen durumlar yaşanmaz.

Giderlerde tasarruflar sağlayabilir, bütçe daha verimli kullanılabilinir.

Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerinin üzerinden sorumluluklar kalkar ve bu şekilde zaman tasarrufu elde edilir.

Genel Kurul yapılarak, sadece alınan kararların uygulanması noktasında denetçi durumuna geçilmiş olunur.

Özellikle ortak alanların bakımı, revizyonu ve onarımı konusunda en doğru hizmetler verilmiş olur.

Kaynaklar daha stratejik alanlara yönlendirilir ve kat malikleri pek çok prosedürden kurtulur.

Hakkaniyetli ve hukuki bir yönetim ile kat malikleri ortak paydada buluşur.

Site Yönetimi Nasıl Kurulur?

Tüm kat maliklerinin toplandığı genel kurulda, yönetici olmaya aday kişiler kendini tanıtır ve çoğunluğun seçtiği kişi, apartman/site yöneticisi olur. Yol gösterici en sağlam kaynak 634 sayılı kat mülkiyeti kanunudur.

Her yıl ocak ayında toplanan genel kurulda apartman veya site sakinleri yeni bir yönetim oluşturabilir. Seçilen yönetim göreve 1 veya 2 yıl devam eder. Bu süre boyunca bütçeyi oluşturmak, harcamaları yapmak, binanın veya binaların bakımını yapmak, çevre düzenlemesi ile ilgilenmek gibi sorumlulukları bulunmaktadır.

Profesyonel Yönetim Firmaları Nasıl Hizmet Verirler?

Apartman, site, toplu konut, residance, plaza, iş merkezi gibi insanların topluca yaşadığı ve iş yaptığı yerlere; temizlik hizmeti, binadaki  teknik  bakım onarım  hizmeti, peyzaj/bahçe dizaynı, çevre düzenleme hizmeti, havuz  bakım  hizmeti, hukuki  ve idari işler hizmeti, güvenlik ve danışma personeli hizmeti vererek  daha çağdaş, daha güvenli, daha huzurlu, daha modern  bir yaşam  alanı yaratmaya çalışmak   düşüncesiyle hizmetler verilmektedir.

Yönetim hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

Sosyal Medya Hesabımız

Canlı Destek
Canlı Destek
YGBS WhatsApp Hattı
YGBS'ye hoş geldiniz, yardıma ihtiyacınız olursa bu mesajı yanıtlayın, çevrimiçiyiz ve yardım etmeye hazırız.